Jūs atrodaties šeit

Lauku attīstība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Iespēja pieteikties grantam piesārņojuma ietekmes samazināšanai uz apdraudētajiem ūdensobjektiem

Viens no veiksmīgas ūdensobjektu tīrības nodrošināšanas priekšnoteikumiem ir cieša sadarbība starp ūdens sateces baseina vietējiem iedzīvotājiem. Lai palīdzētu uzlabot virszemes ūdeņu kvalitāti, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs  (LLKC) sadarbībā ar partneriem 30. aprīlī izsludina konkursa pirmo kārtu ideju atlasei LIFE GOODWATER IP projektā un aicina iedzīvotājus, uzņēmējus, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas pieteikties mazo grantu programmai.

Sējējs 2016

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2016”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs septiņās grupās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Seminārs “KOOPERATĪVU SOCIĀLĀ VĒRTĪBA"

LLKC organizē semināru “Kooperatīvu sociālā vērtība – svaigs skats uz kooperatīvu devumu”. Tēma ir patiesi svaiga, aktuāla un tuvākajā nākotnē tā Eiropā ieņems aizvien konkrētākas aprises.

Ir vērts arī Latvijā sākt domāt par šīs koncepcijas pielietojumu, jo to iespējams pielietot daudz plašāk un jau šobrīd ir valstis, kur tā tiek pielietota ne tikai kooperācijas devuma novērtēšanai, bet, piemēram, vērtējot publisko līdzekļu pārdali no veseluma pieejas.

No jauna pieejams finansējums individuālām konsultācijām lauksaimniecībā un mežsaimniecībā

Saimniekus, kuriem nepieciešams padoms resursu efektīvākai izmantošanai, aktuāla informācija augkopības, lopkopības vai mežsaimniecības nozarē, izpratne par savstarpējās atbilstības prasībām un videi draudzīgu saimniekošanu, aicinām vērsties pie “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” (turpmāk tekstā – LLKC)  konsultantiem birojos visā Latvijā un pieteikties individuālām konsultācijām atbalstam pasākuma “Konsultāciju pakalpojumi, lauku saimniecību pārvaldības un lauku saimniecību atbalsta pakalpojumi” apakšpasākuma “Atbalsts konsultāciju pakalpojumu izmantošanas

Iznācis “Lauku Lapas” septembra numurs

Informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” septembra numurā informācija par Zemkopības ministrijas iecerētajiem pasākumiem, atbalstot dabas stihijās cietušos lauksaimniekus.  Arī reportāža par “Novada Garšas” pēdējo no reģionālajiem pasākumiem Vidzemē, kas ieinteresēja īpaši ar skolu ēdināšanas tēmu.

Grāmatvedības sadaļā – par noteikumiem, lai piedalītos pārtikas tirdzniecībā publiskajos pasākumos, tajā skaitā gaidāmajos Mārtiņdienas un Ziemassvētku tirdziņos.

Jau drīz – “Laukiem būt!” jaunā sezona

Pēc mēneša - 6. oktobrī – ar informatīvo dienu visos Latvijas reģionos sāksies jau 12. “Laukiem būt!” sezona, ko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) īsteno aktivitātes “Atbalsts uzņēmējdarbības veicināšanai lauku teritorijās” ietvaros.

Informatīvā diena, kas notiks 26 LLKC birojos, ir lieliska iespēja uzņēmīgiem un zinātkāriem jauniešiem saprast, vai un kā vēlmei īstenot savu biznesu laukos var gūt atbalstu un iedrošinājumu, izmantojot piedāvātās mācības un noslēguma konkursu ar naudas balvām. 

Lapas