Jūs atrodaties šeit

Lopkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Veselīga kaza – ilgtermiņa ieguldījums kazu ganāmpulka izveidē

Kazkopības saimniecībā „Bērzi” 9. septembrī notika seminārs par vaislas kazu izaudzēšanu, izmantojot dažādus ēdināšanas un turēšanas veidus. Semināru organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības kompetenču centrs Zālēdāju projekta ietvaros.

Kā izvairīties no karstuma stresa govīm

Svaigs gaiss ir viens no galvenajiem govju veselības priekšnoteikumiem. Slaucamās govis pašas saražo ļoti daudz siltuma, tāpēc viskomfortablāk tās jūtas no -5 līdz +5⁰C. Temperatūrai paaugstinoties, govīm ir jāsāk sevi dzesēt. Atkarībā no gaisa mitruma karstuma stress govīm sākas, temperatūrai paaugstinoties virs +20 līdz +23⁰C. Šādā temperatūrā liellopi ir izsmēluši sava organisma spējas pašatdzesēties, un dzīvniekiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” maija numurā

Žurnāla maija numurā lasiet interviju ar ilggadējo piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības (PKS) “Straupe” vadītāju Imantu Balodi. Viņu var saukt par ražošanas un kooperācijas pamatlicēju. Viņa spēja izvadīt kooperatīvu un tā ražotni cauri dažādiem laikiem, tirgus kāpumiem un kritumiem ir unikāla. Kā kooperatīvs un tā ražotne pardzīvojusi tā saukto E.coli krīzi, kur vēl notiek izmeklēšana, kāda ir kooperācijas veiksmes formula, par to intervijā ar Imantu Balodi, kā arī valdes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Šulcu.

Pļaušanas serviss 2025

Dažādos reģionos „Pļaušanas serviss” ir veidots ar mērķi informēt par attiecīgā botāniskā sastāva zelmeņu gatavību pļaujai.

Šogad laika apstākļi iegrozījušies tā, ka Latgale, Zemgale un Vidzeme jau 6.05.25. ir uzsākuši “Pļaušanas servisu”. Zāles augstums un masa jau padevusies raženāka, lai pēc iespējas veiktu precīzākas prognozes zālājiem, to ražībai un izvērtētu to kvalitatīvos rādītājus. Jāsāk analizēt.

Lai mums visiem kopā izdodas!

Būtiskākais par biodrošību cūkkopībā

Biodrošība cūkkopībā ir ārkārtīgi svarīga, jo tā palīdz novērst slimību izplatību, pasargā dzīvnieku veselību, nodrošina saimniecības ekonomisko stabilitāti un veicina pārtikas drošību. Lūk, galvenie iemesli, kāpēc biodrošība ir būtiska cūkkopībā:


1. Slimību profilakse un kontrole

Labās prakses vadlīnijas pret antibiotiku rezistenci lauksaimniecībā

Lai kopīgi izstrādātu un ieviestu ilgtspējīgus risinājumus antibiotiku lietošanas samazināšanai dzīvnieku audzēšanā, īpašu uzmanību pievēršot lopkopības nozarēm, tostarp cūkkopībai, ES finansētā projekta DISARM (Disseminating Innovative Solutions for Antibiotic Resistance Management) ietvaros, lauksaimnieki, veterinārārsti, pētnieki, politikas veidotāji un citi nozares pārstāvji izstrādājuši noderīgas labās prakses vadlīnijas. 

Lapas