Profesionālas bezmaksas konsultācijas – iespēja lauksaimniekiem
Atgādinām, ka aizvien ir pieejamas bezmaksas individuālas konsultācijas 1500 eiro apmērā ikvienam lauksaimniekam vai mežsaimniekam!
Atgādinām, ka aizvien ir pieejamas bezmaksas individuālas konsultācijas 1500 eiro apmērā ikvienam lauksaimniekam vai mežsaimniekam!
Kazkopības saimniecībā „Bērzi” 9. septembrī notika seminārs par vaislas kazu izaudzēšanu, izmantojot dažādus ēdināšanas un turēšanas veidus. Semināru organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības kompetenču centrs Zālēdāju projekta ietvaros.
Svaigs gaiss ir viens no galvenajiem govju veselības priekšnoteikumiem. Slaucamās govis pašas saražo ļoti daudz siltuma, tāpēc viskomfortablāk tās jūtas no -5 līdz +5⁰C. Temperatūrai paaugstinoties, govīm ir jāsāk sevi dzesēt. Atkarībā no gaisa mitruma karstuma stress govīm sākas, temperatūrai paaugstinoties virs +20 līdz +23⁰C. Šādā temperatūrā liellopi ir izsmēluši sava organisma spējas pašatdzesēties, un dzīvniekiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.
Lopkopībā efektīva dzīvnieku uzskaite un notikumu pārvaldība ir būtiska, lai nodrošinātu saimniecības produktivitāti un ganāmpulka veselību. Sistēma "Mans Lauks" piedāvā digitālu risinājumu, kas ļauj informāciju par ganāmpulku glabāt vienuviet – pārskatāmi, ērti un vienmēr pieejami no jebkuras ierīces ar interneta pieslēgumu.
Beidzot vairs nav jāmeklē informācija kladēs vai dažādos žurnālos – būtiskie dati vienā vietā, gatavi analizēšanai un izmantošanai ikdienas lēmumos.
Notikumi par dzīvniekiem – vienuviet un pārskatāmi
Informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” aprīļa numurā informējam, kādas izmaiņas veiktas platību maksājumu atbalsta saņemšanā.
Turpinām stāstīt par lauku saimniecību pārvaldības sistēmu “Mans Lauks” (www.manslauks.lv) un praktiskiem ieteikumiem, kā to izmantot, lai sasniegtu veiksmīgākus rezultātus – šoreiz par lopkopības pārvaldības sadaļu u. c.
Rakstām par LLKC mācību un demonstrējumu bāzes “Lielozoli” attīstību – šogad jaunums ir “Lauku dzīvesstila skola”.
Lauksaimniecība un pārtika – kādai tai būt? Žurnāla “Latvijas Lopkopis” lasītājiem piedāvājam Eiropas Komisijas sagatavotās vīzijas ES Kopējās lauksaimniecības politikai (KLP), kas publicēta 19. februārī, kopsavilkumu. Vīzija iezīmē stratēģiskos virzienus, uz kuriem balstoties, tiks veiktas reformas jau esošajā KLP un veidota lauksaimniecības politika arī pēc 2027. gada. Vīzijā iezīmētas četras prioritārās jomas, kā arī sniegts redzējums zināšanu un inovāciju attīstībai.
PVD informē, ka saņemta nepatīkama ziņa no Ungārijas veterinārā dienesta par apstiprinātu mutes un nagu sērgas gadījumu govij. Precīzāku informāciju par skartās novietnes atrašanās vietu, par konstatēto slimības serotipu un citu sākotnējo epidemioloģisko informāciju PVD saņems tuvākajā laikā.
Informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” marta numurā atgādinām, ka sācies biznesa ideju konkurss “Laukiem būt!”
Turpinām stāstīt par lauku saimniecību pārvaldības sistēmu “Mans Lauks” (www.manslauks.lv) un praktiskiem ieteikumiem, kā to izmantot, lai sasniegtu veiksmīgākus rezultātus – šoreiz par karstuma stresa pazīmju noteikšanu u. c.
Publicējam tehnisko pakalpojumu cenu apkopojumu par 2024. gadu.
Par augkopības demonstrējumiem – ziemas kviešu slimību ierobežošana, izmantojot sistēmu “Vesels augs”.