Lai ne vien profesionāļus izglītotu par kvalitatīvu un drošu augu aizsardzības līdzekļu (AAL) lietošanu, bet arī veicinātu sabiedrības izpratni par šī procesa norisēm, sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Augu aizsardzības zinātnisko institūtu “Agrihorts”, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs organizē starptautisku semināru “AAL smidzināšanas process un tā ietekme uz apkārtējo vidi”
Pasākums notiks 13.oktobrī no pulksten 9.00 līdz 16.00 LBTU Sudraba zālē, Jelgavā, Lielā ielā 2. Dalība seminārā ir bezmaksas.
Pieteikties semināram ir iespējams ŠEIT
Seminārā iepazīstinās ar labo lauksaimniecības praksi AAL smidzināšanā: smidzināšanas procesa optimizāciju, smidzinātāju regulāras pārbaudes nepieciešamību, smidzināšanas noneses galvenajiem ietekmējošajiem faktoriem un to, kādi tehniskie un darba drošības risinājumi šīs noneses mazināšanai.
Seminārā piedalīsies Eiropā atzīti smidzināšanas eksperti no Dānijas un Zviedrijas, kā arī nozares speciālisti no Igaunijas un Latvijas. Tā smidzināšanas eksperts Kristers Johansons (Christer Johansson) no Zviedrijas iepazīstinās ar smidzināšanas procesa optimizāciju un noneses samazināšanu Zviedrijas saimniecībās. Savukārt dāņu eksperts Hans Tortsrups (Hans Thostrup) skaidros optimāla smidzināšanas procesa nozīmīgumu un iepazīstinās ar precīzo smidzinātāju regulēšanu Dānijā.
Plusus un mīnusus smidzinātāju pārbaudēs Latvijā atklās Valsts tehniskās uzraidzības aģentūras pārstāvis. Pieredzē par smidzināšanas procesu Igaunijā dalīsies arī kaimiņzemes lauksaimniecības kooperatīva KEVILI augkopības eksperts Meli Varniks (Meelis Värnik).
Plašāka informācija:
Viktorija Zagorska, Agrihorts direktore, vadošā pētniece, Dr.sc.ing./ e-pasts: viktorija.zagorska@llu.lv, mobilais tālrunis: 29740492.
Jānis Kažotnieks, LLKC Inženiertehniskās nodaļas vadītājs/ e-pasts: janis.kazotnieks@llkc.lv, mobilais tālrunis: 26660676.
Seminārs tiek rīkots Zemkopības ministrijas valsts atbalsta subsīdiju programmas ietvaros “Ilgtspējīga augu aizsardzības sistēma - pašreizējās situācijas analīze, izaicinājumi un nākotnes risinājumi”, proj. Nr. 23-00-SOINZ03-000022
Pievienot komentāru