Jūs atrodaties šeit

Aicinām uz tiešsaistes semināru par komposta veidošanu un izmantošanu

Augkopība

LLKC aicina 25. februārī no plkst.13.00 līdz 15.00 piedalīties tiešsaistes seminārā “Komposts kā augstvērtīgs materiāls augsnes auglības veidošanai”. Seminārs tiek organizēts Best4soil projekta ietvaros, kura uzdevums ir popularizēt lauksaimniecības prakses, kas veicina augsnes veselību un auglību.

Bioloģiskajās saimniecībās zemas ražas un produkcijas kvalitāte, bet integrētajās saimniecībās – augstās sintētiskā mēslojuma cenas un pieaugošās vides prasības ir galvenie izaicinājumi, kas rosina meklēt jaunus risinājumus augsnes auglības un ilgtspējas nodrošinājumam. Pareizi pagatavotam kompostam, kas satur daudzveidīgus mikroorganismus, ir liela loma augsnes auglības veidošanā. Ar kompostu papildinot mikrobioloģisko daudzveidību augsnē, iespējams panākt, ka augsnē uzlabojas ūdens un gaisa infiltrācija un augsnes struktūra, tiek nodrošināta barības vielu pieejamība un mazināta to izskalošanās, veicināta oglekļa piesaiste augsnē, noārdās toksiskās vielas, kā arī mazinās kultūraugu slimību un kaitēkļu radītie riski ražai.

Šajā seminārā LLKC Augkopības nodaļas projektu vadītāja Lāsma Ozola sniegs skaidrojumu, kā veidojas augsnes auglība, no kā sastāv augstvērtīgs komposts, kādi ir pareizi veidota komposta pamatprincipi un kā ar komposta palīdzību iespējams atjaunot dzīvību augsnē un augsnes auglību. Seminārā ar praktisko pieredzi kompostēšanā dalīsies saimniecības “TAND UKRI” agronoms Andris Sabitovs. Par paātrināto kompostēšanu ar Latvijas augsnes mikroorganismiem stāstīs SIA “Bioefekts” pārstāvji.

Reģistrēties semināram var ŠEIT  

Dienu pirms semināra uz e-pastu tiks nosūtīta saite dalībai tiešsaistes seminārā Zoom vidē.

Semināra programma pieejama ŠEIT

Dalība seminārā ir bez maksas.

Plašāka informācija: Lāsma Ozola, LLKC Augkopības nodaļas projektu vadītāja, e-pasts: lasma.ozola@llkc.lv, tālr. 26447400.

Best4Soil ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības programmas “Apvārsnis 2020” par koordinācijas un atbalsta aktivitāti saskaņā ar granta līgumu Nr. 81769696.