Jūs atrodaties šeit

Iznākusi jūnija “Lauku Lapa”

Lauku attīstība

Iznācis informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” jūnija  numurs. Tajā – par LLKC aktualitātēm: konsultanti palīdzēs mazajām lauku saimniecībām projektu pieteikumu sagatavošanā atbalsta saņemšanai; pakāpeniski tiek atsākta izglītošana klātienē.

Rosinoši labas saimniekošanas pieredzes stāsti no novadiem: par vienu no mazākajām alus darītavām Latvijā “BURSH” Aiviekstes pagastā, diviem jauniem un radošiem uzņēmumiem Vecpiebalgā un “Līču” saimnieku Miervaldi Mežnieku Sēmes pagastā.

VLT Sekretariāta eksperte Liene Feldmane noslēdz pirmo  materiālu sēriju par kooperāciju, šoreiz – par padomēm, kas pārāk daudz iejaucas.

Grāmatvedības un nodokļu rubrikā – informācija par darbu vasaras brīvlaikā skolēniem un viņu vecākiem, kā arī par sezonas laukstrādnieku nodokli.

LLKC Augkopības nodaļas vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils informē par fuzariālās pamatnes puves apkarošanas iespējām ziemas ķiplokos. Publicēta arī informācija par Spānijas kailgliemežu izplatību Latvijā un kā tos apkarot.

Sadaļā “Čiekurs” – par mizgraužu apkarošanu un egļu audžu apsekošanu.

Rubrikā “Briseles gaiteņos” informācija par priekšlikumiem ES daudzgadu budžetam un EK prezentētajām stratēģijām laukiem un lauksaimniecībai.

Kā vienmēr, tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

Dace Millere,

izdevuma “Lauku Lapa” redaktore