Jūs atrodaties šeit

Iznācis žurnāla “Latvijas Lopkopis” septembra numurs

Lopkopība

Jaunākajā žurnāla “Latvijas Lopkopis” numurā lasiet interviju ar ekonomikas zinātņu doktoru Mārtiņu Kazāku, kurš skaidro ekonomikas attīstību Latvijā un pasaulē norādot – lielo lauksaimnieku interesēs ir panākt, lai aug un efektīvāki kļūst mazie lauksaimnieki, tādējādi nozari kopumā padarot ilgtspējīgāku.

Žurnālā arī raksti par kooperācijas attīstību Lietuvā. Nesen netālu no Kauņas sākusi darboties Lietuvas kooperatīva “Pienas LT” piena pārstrādes rūpnīca, kurā uzsākta vairāku veidu industriālo produktu ražošana – sākot no piena koncentrāta līdz piena proteīna pulverim. Pārstrādes jaudas pagaidām ir 650 tonnas dienā, reālā noslodze septembra sākumā – 150 tonnas. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Naglis Narauskis uzskata – zemniekiem ir jāiekļūst globālās attīstības plūsmā, tātad jāapvienojas un jāražo produkti pasaules tirgum, pretējā gadījumā piena ražotāji paliks zaudētājos uz ilgiem laikiem. Savukārt kooperatīva “Pieno putas”, kas darbojas Lietuvas ziemeļu daļā no Pasvāles līdz Rokiškiem, valdes priekšsēdētājs Toms Četvergs uzskata – lai Baltijas zemnieki spētu kopā startēt pasaules tirgos ar pašu pārstrādātiem produktiem, nepieciešams laiks, jo pastāv vēl gana daudz domstarpību un savpatnības katras valsts ražotāju starpā.

Kā ierasts, žurnālā arī profesionāli ieteikumi lopkopjiem. Žurnāla nozaru redaktore un LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere sniedz padomus acidozes kontrolei, piena lopus ēdinot ar sienu. Turpat arī ieteikumi siena ruļļu uzglabāšanai uz lauka un govju veselības uzturēšanai pēc aizlaišanas. Aitkopjiem noderēs raksts par dažādu aitu šķirņu krustošanu, bet gaļas lopu turētājiem interesanta būs z/s “Jaunzemi” saimnieka Jāņa Plūmes pieredze.

Zirgkopības entuziastiem noderēs raksts par biedrību “Zirguskola”. Tās izveidotājas Daina Luksa, Gita Andersone un Anitra Eglīte pierāda, ka zirgus var skolot uz savstarpējas sapratnes pamata, neizmantojot palīglīdzekļus,

Žurnālā arī nozares ziņas no ārzemēm, Latvijas aktualitātes, likumdošanas jaunumi, kā arī ieteikumi saimnieka veselībai, recepte “Kāposts akvārijā”, ko piedāvā žurnāla autore Dace Millere, un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” var abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, kā arī iegādāties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

 

Pievienot komentāru