Jūs atrodaties šeit

Jaunākajā “Latvijas Lopkopis” numurā

Lopkopība

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” marta numurā varat izlasīt interviju ar Liellopu izsoļu nama vadītāju Kasparu Ādamu, kurā viņš izsaka savu viedokli par piensaimnieku pievēršanos gaļa lopu audzēšanai un analizē procesus liellopu tirgū. Žurnālā arī stāsts par Latvijā vistīrākā piena ražotājiem Vitu un Aināru Dalbiņiem, kas saimnieko Raunas novada “Gaidās”. Saimniecībā ir 100 govis un pirms pāris gadiem iegādāts slaukšanas robots, kura priekšrocības prasmīgi izmantojot, Dalbiņu ģimene guvusi ievērojamus panākumus.

Nozares profesionāļiem  noderīgs būs LLKC Augkopības ekspertes Anitas Anševicas raksts par izplatītākajām tauriņziežu šķirnēm. Savukārt LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere analizē jaunās Eiropas Komisijas ambīcijas siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisiju mazināšanai lauksaimniecībā.

Ilmāra Pilenieka z/s “Bētas” bioloģisko gaļas lopu nobarošanas rezultātus vērtē LLKC Kuldīgas biroja lopkopības konsultante Inga Muižniece, bet mazo un lielo saimniecību piena pašizmaksas pētījuši LLKC ekonomisti Linda Siliņa un Raivis Andersons.

Žurnālā arī pieredzes stāsti no Jaunpiebalgas novada z/s “Jāņukalns”, gaļas produktu mājražotājiem SIA “Piebalgas kūpinātava”, kā arī lielisks Daces Milleres stāsts par jauno un uzņēmīgo zirgaudzētāju Tatjanu Rezņuku, kas saimniekot Ropažu novada “Krikumos”.

Kā ierasts – žurnālā arī aktuālākās ziņas no Latvijas un pasaules, īsi padomi saimnieku veselībai, recepte, ko šoreiz sagādājusi Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes projektu vadītāja Sarmīte Babāne, kā arī anekdotes.

 

Informāciju sagatavoja

Iveta Tomsone

LLKC Apgāda galvenā redaktore

Pievienot komentāru