Jūs atrodaties šeit

Konference par klimatneitrālu piena lopkopību

Lopkopība

LLKC 30. novembrī rīko tiešsaistes konferenci “Klimatneitrāla piena lopkopība – iespējas un izaicinājumi piensaimniekiem”, kurā aicināts piedalīties ikviens nozarē iesaistītais.

Ja vēlaties skatīties konferenci ar iespēju mainīt valodas, iespējams pieslēgties vebināram izmantojot šo saiti: https://us02web.zoom.us/j/89988897196?pwd=clNoWHVKck1xUXltNWh3QkZRdHJCZz09

Klimata un vides jautājumi, nepieciešamība samazināt emisijas jau tuvākajā nākotnē skars ikvienu saimnieku. Tas saistīts gan ar ES izstrādāto Zaļā kursa politiku un tam pakārtoti sagatavotajiem daudzajiem tiesību aktiem, gan ar patērētāju vēlmēm. Uzņēmuma ilgspēju ņems vērā finansētāji, tajā skaitā bankas, lemjot par finansējumu investīcijām. Iespējām saimniekot klimatneitrāli un ilgspējīgi piena nozarē veltīta LLKC organizētā konference. Tajā tiks vērēts gan globālais skatījums uz klimatneitrālu piena politiku, gan Latvijas iespējas SEG emisiju mazināšanā. Diskutēsim arī par noturīgu un multifnkcionālu piena nozari Latvijā, kāds ir ilgspējīgs uzņēmums banku skatījumā, kā arī par pieredzi un iespējām klimatviedai piena lopkopībai.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Arī es nodarbojos ar piena lopkopību un apzinos, ka šis ir laiks, kad uzņemamies atbildību un veidojam piena lopkopības nākotni Latvijā. Klimata pārmaiņu mazināšana, palielinot ražošanu, ir mūsu mērķis.  Un mums ir arī risinājumi, kā to izdarīt. Tādēļ aicinu ikvienu piensaimnieku piedalīties konferencē, uzzināt, kādi ir šie risinājumi un paust savu viedokli.”

IFCN piena pētniecības centra vecākā ekonomiste Dorothee Bolling iezīmēs SEG emisijas un piena lopkopību nākotnē. Savukārt LLKC lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere informēs par klimatviedu piena lopkopību Latvijā, iepazīstinot ar pilotprojektu, kura ietvaros LLKC piecās saimniecībās veica SEG emisiju apkopojumu par 2020.gadu. Kas šajos datos redzams un atklājas, skaidros to analizētāji, starptautiskās  lauksaimnieku konsultāciju organizācijas “Map of ag” eksperti Džeimss Hasbends (James Husband) un Hjū Martineu (Hugh Martineau) .

Konferences ietvaros varēs uzzināt arī, kāds ir banku definējums ilgstpējīgam uzņēmumam, kāda bijusi uzņēmuma “DeLaval” pieredze ceļā uz klimatam draudzīgu piena ražošanu un, kadēļ rupjās lopbarības kvalitāte aizvien tiek uzskatīta ar stūrakmeni videi draudzīgai piena ražošanai.

Plašāka informācija: Silvija Dreijere, LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja, e-pasts:silvija.dreijere@llkc.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

PielikumsIzmērs
lvpiena_konf.png5.93 MB