Jūs atrodaties šeit

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” augusta numurā

Lopkopība

Augusta numurā lasiet interviju ar liellopu izsoļu nama “Cattle Market” saimnieku Dāvi Krēziņu. Pirms gada Dāvis sāka veidot liellopu izsoļu namu Saldus novada Ošeniekos, šogad augustā darbu sācis otrais “Cattle Market” izsoļu nams Vidzemē – Raunā. Intervijā par to, kādi ir izsoļu nama gada darba rezultāti, kādi nākotnes plāni, kādas tirgus tendences un situācija liellopu audzēšanā Latvijā.

Latvijai kā piena eksportētājvalstij ir svarīgi arī zināt, kādas tendences valda ES piena tirgū, lai varētu nodrošināt savu konkurētspēju un novērtētu potenciālos eksporta tirgus. Par ES valstu piena tirgus apstākļiem žurnālā raksta LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons. Viens no secinājumiem – Latvijas piena nozarē eksportā būtiskākie ir svaigie piena produkti, tādēļ šeit ir zemākas piena iepirkuma cenas salīdzinājumā ar valstīm, kas galvenokārt eksportē sieru.

LLKC lopkopības konsultante Kornēlija Indāne raksta par ganību un zālāju kopšanu rudenī. Savukārt LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta – par govju infekciozo rinotraheītu, kas to izraisa, kādi profilakses pasākumi jāievēro, kā ar to cīnīties.

Piena lopkopjiem noderēs LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas un žurnāla nozaru redaktores Silvijas Dreijeres raksts par proteīna nozīmi pēcatnešanās perioda govju barības devās. Turpat LLKC Preiļu konsultāciju biroja lopkopības konsultantes Zitas Briškas pieredzes apraksts no Francijas – kā mazās saimniecības šajā valsī izmanto inovatīvas tehnoloģijas.

Aitkopjiem būs interesanti iepazīties ar Lailas Plītas publikāciju par aitu astēm – kad un kādēļ ir būtiski tās griezt, kā arī par aitu šķirnēm, kam astes nav jāgriež. Turpat saimnieku pieredzes stāsts no Apes novada z/s “Stradiņi”, kur saimnieko Jānis Oplucāns. Viņa saimniecībā ir 400 galvu liels Romanovas šķirnes aitu ganāmpulks.

Latvijas Cūku audzētāju asociācijas izpilddirektore Dzintra Lejniece raksta par Āfrikas cūku mēri un biodrošību. Putnkopjiem noderēs Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas pārstāves Annas Ērlihas raksts par vitamīnu deficītu putniem.

Jūlija beigās sporta centrā „Kleisti” ar “Grand Prix Rīga” maršrutu noslēdzās  Pasaules kausa Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Žurnāliste Dace Millere žurnālā raksta par zirgiem, ar kuriem šajās augstas raudzes sacensībās Latvijas jātnieki izcīnīja vietas godalgoto labāko trijniekā. Lielajā vairumā gadījumu tas ir arī mūsu valsts zirgaudzētāju panākums vai jātnieku prasme sagatavot zirgus, kas jaunzirgu vecumā iegādāti ārzemēs.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2019_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja       

Foto Galerija: