Jūs atrodaties šeit

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” janvāra numurā

Lopkopība

Kāds būs valsts un ES atbalsts lauksaimniekiem 2021. gadā, par to detalizēta informācija žurnāla “Latvijas Lopkopis” janvāra izdevumā. Lai gan šogad sākas jaunais ES Kopējās lauksaimniecības politikas plānošanas periods, atbalsta nosacījumi paliek līdzšinējie, jo noteikts divu gadu pārejas periods. Žurnālā publicētas šī gada provizoriskās tiešmaksājumu un brīvprātīgi saistītā atbalsta likmes, kā arī informācija pa agrovides un investīciju pasākumiem. Tāpat arī Zemkopības ministrijas informācija par priekšlikumiem valdībai atbalstam lauksaimniekiem Covid-19 krīzes mazināšanai 2021. gadā.

Turpinam aprakstus par LLKC lopkopības konsultantiem, šoreiz saruna ar Balvu biroja konsultanti Hermīni Leišavnieci par viņas pieredzi sadarbībā ar dažādām lopkopības saimniecībām.

Saimniekiem būs lietderīgs LLKC būvinženiera Kristapa Stūriškas sagatavotais materiāls par to, kāda Latvijā ir būvniecības ieceres realizācijas kārtība. Tikpat lietderīgs būs LLKC konsultanta–eksperta veterinārmedicīnā Daiņa Arbidāna raksts par vīrusu infekcijām mājlopiem ziemā un kā ar tām cīnīties.

Piensaimniekiem iesakām LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas un žurnāla nozaru redektores Silvijas Dreijeres rakstu par to, kā sabalansēt cukuru barības devās. Savukārt LLKC Preiļu biroja lopkopības konsultants Mairis Ormanis vērtē piena ganāmpulku apsaimniekošanas pieredzi interešu grupas astoņās saimniecībās.

Gaļas liellopu audzētājiem noderēs LLKC lopkopības konsultantes Lailas Plītas rasts par papildbarību zīdītājgovīm grūsnības pēdējā trimestrī un aukstajā laikā. Savukārt aitkopjiem ir iespēja iepazīties ar Latvijas Aitu audzētāju asociācijas vērtēšanas ekspertes Dinas Avotiņas padomiem aitu atnešanās organizēšanā, kā arī ar aitu māšu 145 dienu grūsnības tabulu.

Putnkopjiem piedāvājam iepazīties ar SIA “Straupes tītars” saimnieku Jāņa un Gintas Kārkliņu pieredzi tītaru audzēšanā un tītaru produkcijas realizācijā. Noderīgs būs Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas piedāvātais materiāls par to, kādi ir rezultāti pētījumam par Latvijā audzētu zirņu, lopbarības pupu un lucernas izmantošanu vistu barībā.

Cūkkopība šobrīd ir nozare, ko apdraud ne tikai Covid-19 pandēmija, bet arī vairāki citi faktori. Par situāciju nozarē raksta Latvijas Cūku audzētāju asociācijas izpilddirektore Dzintra Lejniece.

Žurnāliste Dace Millere zirgumīļiem piedāvā iepazīties ar staļļa “Mārtiņi” darbību Ādažu novada Garkalnē, kurā saimnieko Elizabete Paula Stivriņa.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2021_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja       

Foto Galerija: