Jūs atrodaties šeit

Iznācis žurnāla “Latvijas Lopkopis” augusta numurs

Lopkopība

Jaunākajā žurnāla “Latvijas Lopkopis” numurā lasiet interviju ar Šveices uzņēmuma “Vianco AG” pārstāvi Ivo Vegmanu par gaļas liellopu nozares perspektīvām Baltijas valstīs. Šveicieši uzskata, ka Baltija ir lieliska vieta ganību lopu turēšanai un augstas kvalitātes dzīvnieku izcelsmes produkcijas ieguvei.

Kā ierasts, žurnālā arī vairāki saimnieku pieredzes stāsti. Par Latvijas zilo govju turēšanu Vidzemes pusē stāsta saimniecības “Bajāri” īpašniece Dzintra Bajāre. Savukārt SIA “Korna dzirnavu HES” saimnieki Edīte un Viktors Ratnieki, kuri vieni no pirmajiem Latvijā izveidoja Simentāles tīršķirnes gaļas lopu ganāmpulku, dalās pieredzē par šīs šķirnes dzīvnieku rakstura īpatnībām. Aitkopjiem noderēs stāsts no Māras un Aivara Baķu saimniecības Rugāju novadā, kur notika arī LLKC aitkopības interešu grupas – praktiķu un speciālistu – tikšanās.

Žurnālā arī praktiskie padomi. Lopkopjiem noderēs žurnāla nozaru redaktores un LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas Silvijas Dreijeres raksti par kukurūzas skābbarības kvalitātes rādītājiem, iespējām uzlabot finansiālos rādītājus, samazinot slāpekļa zudumus ganāmpulkā, dziļo guļvietu priekšrocībām un labākajiem risinājumiem gaļas lopu krustošanā.

Par to, kā saimnieko mazajos zirgu sporta klubos, konkrēti – Cesvaines sporta klubā “Pakavs”, stāsta nozares pieredzējusī žurnāliste Dace Millere.

Žurnālā lasiet arī ziņas par vairāku piena un gaļas pārstrādes uzņēmumu pērnā gada darbības rezultātiem, likumdošanas aktualitātes un ārzemju ziņas. Brīvbrīdī lietderīgi palasīt padomus veselības uzturēšanā, anekdotes un, protams, recepti.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” var abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, kā arī iegādāties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja

Pievienot komentāru