Jūs atrodaties šeit

Projekti

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Iespēja pieteikties grantam piesārņojuma ietekmes samazināšanai uz apdraudētajiem ūdensobjektiem

Viens no veiksmīgas ūdensobjektu tīrības nodrošināšanas priekšnoteikumiem ir cieša sadarbība starp ūdens sateces baseina vietējiem iedzīvotājiem. Lai palīdzētu uzlabot virszemes ūdeņu kvalitāti, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs  (LLKC) sadarbībā ar partneriem 30. aprīlī izsludina konkursa pirmo kārtu ideju atlasei LIFE GOODWATER IP projektā un aicina iedzīvotājus, uzņēmējus, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas pieteikties mazo grantu programmai.

Apmeklē mazā granta projekta īstenošanas vietu Silenē

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) speciāliste kopā citiem projekta LIFE GoodWater IP partneriem – VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” un biedrību “Baltijas Vides forums” – 9. aprīlī apmeklēja projektu konkursā „Mazo grantu shēma ūdensobjektu kvalitātes uzlabošanai” apstiprināto projektu īstenotāju Augšdaugavas novadā, Silenē. Tur īstenots 2. uzsaukuma projekts “Sila ezera ekoloģiskās kvalitātes uzlabošana, veicot niedru pļaušanu”, kas tika uzsākts 2023. gada janvārī un noslēdzās šī gada martā.

Jaunas mācības tiešsaistē tiem, kas strādā meža nozarē

Mežsaimnieki, meža zemju īpašnieki, nozares konsultanti, studenti un interesenti aicināti apgūt mācību kursa Virszemes ūdens resursi un to ilgtspējīga apsaimniekošana mežsaimniecības moduli, kas tapis projektā LIFE GoodWater IP.

Reģistrēties mācībām iespējams ŠEIT.

Uzsver lauksaimniecības konsultatīvo dienestu nozīmi

Eiropas lauksaimniecības un lauku attīstības konsultāciju dienestu asociācijas (saīsinājums angļu valodā – EUFRAS)  ikgadējā Ģenerālā Asambleja šogad notika sadarbībā ar ACA – Agricultural Consultants Association – Golvejas pilsētā Īrijā šī gada 19.–20. februārī.

Izceļ inovatīvas pesticīdu samazināšanas stratēģijas

 

 

 

Projekta AdvisoryNetPEST mērķis ir izveidot konsultāciju tīklu un uzlabot to pakalpojumu sniegšanu visā Eiropas Savienībā, lai veicinātu zināšanu apmaiņu un inovatīvu risinājumu ieviešanu pesticīdu lietošanas un risku samazināšanai visās ES dalībvalstīs, tādējādi ļaujot lauksaimniecības nozarei sasniegt stratēģijā “No saimniecības līdz galdam” noteiktos mērķus.

Papildina zināšanas par meliorācijas sistēmu nozīmi lauksaimnieciskajā darbībā

Lauksaimniecības nozare ir cieši saistīta ar ūdens resursu pieejamību, izmantošanu un kvalitāti. Tāpēc ir būtiski ikvienam, kas iesaistīts lauksaimniecības nozarē, zināt un izprast, kāda ir šī lauksaimniecības ietekme uz ūdens resursiem, kā veicināt to aizsardzību, pārvaldību un ilgtspējīgu apsaimniekošanu.  Kā teicis franču filologs F. Bēkons, “zināšanas ir spēks”, tāpēc zinot un izprotot šīs ietekmes, ir pārliecība, ka tas veicinās lauksaimniecības nozarē iesaistītās personas uz iespējamām domāšanas un rīcības izmaiņām, lai saimniekotu ūdeņiem draudzīgāk.

Ūdeņiem draudzīga saimniekošana – apgūstama tiešsaistē

No šodienas, 4.februāra, lauksaimniekiem, mežsaimniekiem un akvakultūras speciālistiem tiešsaistē pieejams tālākizglītības kurss “Virszemes ūdens resursi un to ilgtspējīga apsaimniekošana”, kas tapis projekta LIFE GoodWater IP ietvaros.

Pašlaik kursā pieejamas trīs apakšprogrammas – lauksaimniecība, mežsaimniecība un akvakultūra. Plānots, ka ceturtā apakšprogramma – notekūdeņu apsaimniekošana – būs pieejama šī gada pavasarī.

Mācības par meliorācijas sistēmu nozīmi lauksaimnieciskajā darbībā

Aicinām visus interesentus piedalīties mācībās “Meliorācijas sistēmu nozīme lauksaimnieciskajā darbībā un ietekme uz ūdeņu kvalitāti”, kas tiek organizētas projekta LIFE GoodWater IP ietvaros. Mācības sniegs zināšanas un prasmes par ilgtspējīgu ūdens resursu apsaimniekošanu un videi draudzīgiem risinājumiem.

Pasākuma norise:

Lapas