Jūs atrodaties šeit

Augkopības un lauksaimniecības mehanizācijas pedagogi tiekas Vidzemē

Augkopība

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums (VTDT) sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru organizēja profesionālo izglītības iestāžu lauksaimniecības nozares pedagogu tikšanos profesionālās kompetences pilnveides seminārā “Aktualitātes profesionālās izglītības programmas “Augkopība” īstenošanā” Priekuļos, lai iegūtu jaunas zināšanas un savstarpēji dalītos pieredzē.

Pedagogiem bija iespēja uzklausīt Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Laukaugu selekcijas un bioekonomikas nodaļas vadītājas, vadošās pētnieces Ilzes Skrabules sagatavoto stāstījumu par iestādes pētniecības mērķiem un virzieniem, pētījumiem ekonomikā, kā arī iepazīties ar dažādu kultūraugu jaunākajām selekcionētajām šķirnēm, to īpašībām. Pedagogi tika aicināti kopā ar izglītojamajiem lauka dienas ietvaros iesaistīties dažādās AREI organizētās aktivitātēs Stendē, Priekuļos vai Viļānos.

Mūsdienās aizvien aktuālāka kļūst tehnoloģiju izmantošana dažādās nozarēs, tajā skaitā lauksaimniecībā. Lai viss notiktu korekti, ir svarīgi pārzināt valstī esošo likumdošanu. Semināra laikā pedagogi tika iepazīstināti ar galvenajiem pieturas punktiem likumdošanā par bezpilota lidaparātu (dronu) izmantošanu lauksaimniecībā.

Dienas turpinājumā pedagogi devās apskatīt un iepazīties ar Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma Lauksaimniecības nozares nodaļas materiāli tehnisko bāzi Priekuļos, aplūkojot gan telpas, gan dažāda veida lauksaimniecības tehniku. Paldies Sarmītei Auderei, Vitautam Kriškalnam un Sentim Ķezim par uzņemšanu VTDT. Aktīvas diskusijas raisījās JAK Barkavas teritoriālās struktūrvienības, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma, Malnavas koledžas un Zaļenieku komerciālās un arodvidusskolas pedagogu starpā.

Noslēgumā pedagogi devās uz Stalbi, kur klātienē apmeklēja saimniecības SIA “Kalmuiža” laukus, lai uzzinātu, kas zemniekiem jāzina par meliorāciju, un praksē apskatītu meliorācijas sistēmas, analizētu to darbību. Tika pārrunātas savstarpējās atbilstības prasības un standarti, kurus nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes regula Nr. 1307/2013, apskatīti reāli piemēri dabā, kā arī apspriesti citi aktuāli jautājumi.

Kopumā tika pavadīta ļoti pilnvērtīga un saturīga mācību un pieredzes apmaiņas diena, gūta vērtīga pieredze.

Dita Mauraga,
LLKC Tālākizglītības nodaļas izglītības projektu vadītāja

Foto: Maija Sirvide

Foto Galerija: