Jūs atrodaties šeit

Radīta jauna atbalsta programma lauku uzņēmējiem “Laukiem augt”

Lauku attīstība

Lai jaunajiem uzņēmējiem laukos vēl vairāk palīdzētu attīstīties, kļūt konkurētspējīgākiem un efektīvākiem, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) radījis jaunu atbalsta programmu, kas ir kā līdzšinējās jauniešu uzņēmējdarbības programmas “Laukiem būt!” turpinājums. Saglabāta tiks ierastā tradīcija programmas dalībniekiem startēt konkursā “Laukiem būt!”, lai pretendētu uz finansiālu atbalstu savas biznesa idejas īstenošanai.

Uzņemšana programmā notiks visos LLKC birojos Latvijā no 25. jūnija līdz 25. jūlijam. Priekšroka uzņēmējiem līdz 40 gadu vecumam.

Dalība programmā ir bez maksas Valsts Kopējās lauksaimniecības politikas tīkla aktivitātes “Atbalsts uzņēmējdarbības veicināšanai lauku teritorijās” ietvaros.

Interesenti aicināti pieteikties uz klātienes tikšanām sev tuvākajā LLKC birojā.  

Jaunā atbalsta programma paredz, ka sešu mēnešu garumā “Laukiem augt” ietvaros saimniekiem pieejama individuāla sadarbība ar uzņēmējdarbības konsultantiem. Tās laikā jaunais uzņēmējs varēs izvērtēt esošo uzņēmējdarbības situāciju, izvirzīt saimnieciskās darbības attīstības mērķus, lai ar pieredzējušu konsultantu palīdzību un atbalstu virzītos uz mērķu sasniegšanu. Dalībnieki saņems arī atbalstu saimniecības biznesa plāna izveidē. Savukārt no ceturtā līdz sestajam mēnesim būs pieejams arī atbalsts grāmatvedības pakalpojumam.

Terēze Riekstiņa, LLKC Klientu apkalpošanas atbalsta daļas vadītāja: “Šī ir lieliska iespēja ikvienam jaunajam vai esošajam mazajam uzņēmējam laukos soli pa solim virzīties tālāk sevis izvēlētajā ceļā. Tas nebūt nav jāveic vienatnē. Programma sniegs atbalstu kā biznesa uzsākšanas, tā jau straujākas attīstības posmā. Savukārt individuāla pieredzējuša konsultanta atbalsts dos  pārliecību par savām iespējām, pareizi noteiktiem mērķiem un kvalitatīvi izveidotu biznesa un finanšu plānu.”

Programmā pieņems līdz 100 dalībniekiem, kuriem apmaksās konsultācijas ar uzņēmējdarbības konsultantiem 28 stundu apmērā, kā arī piešķirs atbalstu grāmatvedības pakalpojumiem 150 eiro apmērā. 

Sākotnēji programmā uzņems mazos uzņēmējus (ar apgrozījumu līdz 70 000 eiro) no lauku reģioniem, kuri darbojas pārtikas ražošanas jomā un kuri vēlas straujāku izaugsmi, saimnieciskās darbības dažādošanu vai efektivitātes palielināšanu. Uzņems arī topošos uzņēmējus, kuri ir gatavi trīs mēnešu laikā uzsākt savu saimniecisko darbību un šobrīd grib saprast, ko darīt un kā vislabāk izmantot sev pieejamos ražošanas resursus. Īpaši gaidīti būs jaunie uzņēmēji, kuri pārņem savu vecāku saimniecības.

Šīs programmas ietvaros veidosies līdzīgi domājošu uzņēmēju kopiena, kas var  savstarpēji atbalstīt cits citu, dalīties pieredzē un kopā mācīties. Piedāvātas tiks arī mācības un pieredzes apmaiņa par uzņēmējiem interesējošām tēmām.

Savukārt “Laukiem būt!” kā biznesa ideju konkurss, joprojām notiks pavasarī.

 

Papildu informācija: inita.krivasonoka@llkc.lv