Jūs atrodaties šeit

Starptautiskā Meža diena – izzinot koksni

Mežsaimniecība

Sagaidot Starptautisko Meža dienu, kas šogad notiks 21.martā, Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) aicina jauniešus, meža īpašniekus un interesentus iesaistīties aizraujošā fotokonkursā “Darinājumi no koka – vērtība manās mājās”, kā arī piedalīties seminārā par kurināmās koksnes veidiem, tā aplūkojot arī 2022.gada tēmu – “Mežs un ilgtspējīga ražošana, patēriņš”.

Fotokonkursā, kurā jaunieši aicināti parādīt kā priekšmets, kas izgatavots no koka, veidojis īpašas atmiņas autora dzīvē, darbus var iesūtīt līdz 31. martam. Tēmai savās fotogrāfijās var pieiet radoši un paust savu viedokli par koka nozīmi cilvēka dzīvē pēc koka nociršanas (pārstrāde, izmantošana amatniecībā utt.). Fotokonkursam iesniegtos darbus vērtēs žūrija, labākos prezentējot arī plašākai publikai MKPC mājaslapā, sociālajos tīklos un informatīvajā izdevumā “Čiekurs”. Arī balvas konkursa uzvarētājiem neizpaliks.

Lai piedalītos konkursā, aizpildi pieteikuma veidlapu un augšupielādē savu fotogrāfiju: https://ej.uz/5fog

Konkursa nolikums: https://ej.uz/shvc

Savukārt seminārā “Kurināmā koksne, tās veidi un kvalitāte”, kas notiks 21. martā Zoom platformā, ikviens interesents varēs uzzināt par enerģētisko koksni - ciršanas atliekām, to izmantošanu, kā arī par granulām un šķeldu, rosinot aizdomāties arī par vides saudzēšanu ilgtermiņā, samazinot fosilo (dabas gāze, nafta un ogles) resursu izmantošanu, veicinot atjaunojamās enerģijas ražošanu.
Informācija par semināru un pieteikšanos: https://ej.uz/fyn8

Atgādinām, ka jau kopš 2012. gada, Starptautisko Meža dienu atzīmē 21. martā. Apvienoto Nāciju Ģenerālā Asambleja to iedibināja ar nolūku pievērst uzmanību meža nozīmei cilvēku dzīvē, tā nozīmīgo lomu vides ilgtspējības saglabāšanā un pārtikas nodrošināšanā. Arī Latvija katru gadu pievienojas šai iniciatīvai.

Starptautiskās Meža dienas video: https://ej.uz/i8oy

Turpinot Starptautiskās Meža dienas ideju un Latvijā iedibinātās meža dienu tradīcijas, arī šogad Latvijas Meža dienu 2022 ietvaros plānoti vairāki meža nozares uzņēmumu un pašvaldību organizēti pasākumi. Meža dienu pasākumu kalendārs būs pieejams www.zm.gov.lv sadaļā Meža nozare. 

Vēsturiski Starptautiskās Meža dienas sākotnējie pamati meklējami jau 1971. gadā, kad ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija ieviesa Pasaules Meža dienu, kā arī nesenākā pagātnē, kad starptautiskais Mežsaimniecības izpētes centrs dibināja Meža dienu (2007). Šobrīd abi minētie pasākumi vairs nenotiek. 2011. gads tika pasludināts par starptautisko meža gadu un tam sekoja vienošanās iedibināt jaunu tradīciju – atzīmēt  Starptautisko Meža dienu 21. martā. Šajā dienā atzīmējam kā meži un koki mūs uztur un aizsargā.