Profesionālas bezmaksas konsultācijas – iespēja lauksaimniekiem
Atgādinām, ka aizvien ir pieejamas bezmaksas individuālas konsultācijas 1500 eiro apmērā ikvienam lauksaimniekam vai mežsaimniekam!
Atgādinām, ka aizvien ir pieejamas bezmaksas individuālas konsultācijas 1500 eiro apmērā ikvienam lauksaimniekam vai mežsaimniekam!
Kazkopības saimniecībā „Bērzi” 9. septembrī notika seminārs par vaislas kazu izaudzēšanu, izmantojot dažādus ēdināšanas un turēšanas veidus. Semināru organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības kompetenču centrs Zālēdāju projekta ietvaros.
Svaigs gaiss ir viens no galvenajiem govju veselības priekšnoteikumiem. Slaucamās govis pašas saražo ļoti daudz siltuma, tāpēc viskomfortablāk tās jūtas no -5 līdz +5⁰C. Temperatūrai paaugstinoties, govīm ir jāsāk sevi dzesēt. Atkarībā no gaisa mitruma karstuma stress govīm sākas, temperatūrai paaugstinoties virs +20 līdz +23⁰C. Šādā temperatūrā liellopi ir izsmēluši sava organisma spējas pašatdzesēties, un dzīvniekiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.
Visbiežāk liellopu elpošanas sistēmas veselības traucējumus novēro jaundzīvniekiem, taču, saimniekojot intensīvi, tos nereti novēro saimniecībās, kurās ir liela dzīvnieku koncentrācija, jo tajās plaši tiek izmantotas dažādas automatizētās iekārtas, kas dzīvnieku novietņu gaisā rada organiskos putekļus un gāzes.
Latvijā genoma testi ir jauns instruments, lai saimnieki varētu precīzāk veidot dzīvnieku izlasi un atlasi. Genoma rezultāti izceļas ar augstu precizitāti un ticamību, bet saimnieki joprojām skeptiski raugās uz iespēju uzsākt genoma testēšanu savā ganāmpulkā, jo nav pārliecināti par ieguldījuma efektivitāti. Aplūkojot demonstrējumā iegūtos rezultātus, varam secināt, ka dzīvnieku izlase, kas veidota, balstoties pēc genoma rezultātiem, spēj jau pirmajā laktācijā atpelnīt līdzekļus, kas ieguldīti genoma noteikšanā, un rada peļņu.
Eiropas Savienības dalībvalstis kopā ir apņēmušās līdz 2030. gadam par 40% samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas (SEG), kā arī par 27% palielināt energoefektivitāti un atjaunojamās enerģijas īpatsvaru kopējās emisijas samazināšanai, salīdzinot ar 1990. gada rādītājiem.
Žurnāla decembra numurā aptaujājām lauksaimnieku organizāciju pārstāvjus, zemniekus un konsultantus par šogad paveikto un nākamgad iecerēto. Kā atzīst aptaujātie – šis gads nav bijis viegls, taču paveiktais sniedz gandarījumu. Lai sasniegtu labus darba rezultātus, jābūt “ar savu prātu un domāšanu”. Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis saka: “Ja mums palīdzēs daba, ja visu saražosim un spēsim līdzvērtīgi konkurēt ar citām valstīm, nākamais gads būs labs.”