Jūs atrodaties šeit

FoodEducators

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) kopā ar LLKC un LIAA Jelgavas pārstāvniecību konkursa kārtībā ir ieguvusi tiesības Latvijā pārstāvēt Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienu bioekonomikas un ar to saistītajās nozarēs – EIT Food. EIT ir neatkarīga ES struktūrvienība, kas sastāv no vairāk nekā 50 partneru konsorcijiem visā Eiropā, apvienojot uzņēmumus, pētniecības centrus, universitātes un jaunuzņēmumus. LBTU ieguvis pārstāvniecības vadības lomu, toties LIAA Jelgavas pārstāvniecība īstenos aktivitātes saistībā ar jaunuzņēmumiem, bet LLKC šos 2 gadus kļuvis par FoodEducators pārtāvniecību Latvijā.

FoodEducators ir EIT Food* programma, kas sniedz izglītotājiem (tsk., skolotājiem, nometņu vadītājiem, nozares aktīvistiem, kuri darbojas ar bērnu un jauniešu auditoriju) jautras, radošas un interesantas aktivitātes, lai iesaistītu jauniešus, galvenokārt skolēnus.

Viegli pieejamie, zinātnē balstītie ar pārtikas ražošanu saistītie izglītības materiāli uzlabo skolēnu mācīšanos, lai viņi kļūtu labāk informēti un atbildīgi nākotnes patērētāji, kuri izdara apzinātas izvēles.

Programma ir pārstāvēta vairāk nekā 10 valstīs visā ES, un tā piedāvā lejupielādējamus nodarbību plānus vietnē foodeducators.eu katras valsts nacionālajās valodās par šādām tēmām: Pārtika un veselība, Pārtika un ilgtspēja, Pārtikas zinātne un pārtikas sistēma, Darbs un karjeras iespējas lauksaimniecībā un pārtikas nozarē.

Galvenie mācību mērķi un rezultāti, uz kuriem programma tiecas, ir uzlabot sistēmisko domāšanu un kartēšanu, kā arī veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu un veselīgus ēšanas paradumus. 

Latvijā FoodEducators pārstāv SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”. Ja jums ir kādi jautājumi par FoodEducators, lūdzu, sazinieties ar mums sodienlaukos@llkc.lv

Pievienojieties simtiem pārtikas izglītotāju, kuri izmanto mūsu materiālus savās klasēs, klubos un pasākumos! 

*EIT Food ir pasaulē lielākā un dinamiskākā pārtikas inovāciju kopiena, kuru atbalsta Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT), kas ir Eiropas Savienības institūcija.