Jūs atrodaties šeit

Projekta LIFE CRAFT tiešsaistes konference 17.aprīlī - “Klimatam draudzīgas lauksaimniecības metodes”

Projekti

Lai iepazīstinātu ar projekta “LIFE CRAFT: Klimata atbildīga lauksaimniecība Latvijā” rezultātiem par klimatam draudzīgajām lauksaimniecības metodēm un to testēšanas rezultātiem, Latvijas Dabas fonds (LDF) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina interesentus uz konferenci “Klimatam draudzīgas lauksaimniecības metodes”.

Konference notiks 17. aprīlī pulksten 10.00 – tiešsaistē. Tiešraidi latviešu valodā un tulkojumu latviešu valodā varēs vērot gan LLKC Facebook kontā @LLKCOzolnieki, gan LDF YouTube kanālā @LatvijasDabasfondsOnline.

Kopš 2018. gada Latvijas Dabas fonds (LDF) kopā ar partneriem – Vides risinājumu institūtu (VRI), Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) un Čehijas Zinātnes un sabiedrības centru –  īsteno projektu “LIFE CRAFT”. Projektā praktiski tika pārbaudītas un demonstrētas trīs dažādas metodes, kas ļauj samazināt CO2 un citas SEG emisijas – tiešā sēja, bioogles iestrāde augsnē un kontrolētā drenāža.

Jānis Kažotnieks, LLKC eksperts, saka: “Projektā ir iesaistītas 8 saimniecības Dobeles novadā, kur projekta 5 gadu gaitā esam pārliecinājušies par tiešās sējas un StripTill tehnoloģijas pozitīvajām tendencēm. Projekta darbības rezultātā uzlabojusies augsnes bioloģiskā aktivitāte, palielinājies organiskās vielas saturs, uzlabojies gaisa un mitruma aprites režīms. Papildus visam, saimniecībās esam ievērojami samazinājuši CO2 emisiju apjomu, esam uzlabojuši augu maiņu, kā arī optimizējuši sējumu ierīkošanas izmaksas, tai pat laikā, praktiski nezaudējot ražas apjoma ziņā.”

Projekta noslēguma konferencē eksperti iepazīstinās ar šīm inovatīvajām, klimatam draudzīgajām lauksaimniecības metodēm un to testēšanas rezultātiem Latvijā.

Konferences programma: pieejama > šeit.

Reģistrācija konferencei: https://ej.uz/uur4


Konference notiek projekta “CRAFT LIFE: Klimata atbildīga lauksaimniecība Latvijā”
(Nr. LIFE16 CCM/LV/000083) ietvaros.

Projekta mērķis ir vērtēt trīs lauksaimniecības prakšu – tiešās sējas, bioogles iestrādes un kontrolētās drenāžas – ietekmi uz siltumnīcas efekta gāzu (SEG) emisijām.

Projektu finansē Eiropas Komisijas LIFE programma un līdzfinansē
Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

 

PielikumsIzmērs
programma-1200x1600-lv.jpg799.42 KB