Profesionālas bezmaksas konsultācijas – iespēja lauksaimniekiem
Atgādinām, ka aizvien ir pieejamas bezmaksas individuālas konsultācijas 1500 eiro apmērā ikvienam lauksaimniekam vai mežsaimniekam!
Atgādinām, ka aizvien ir pieejamas bezmaksas individuālas konsultācijas 1500 eiro apmērā ikvienam lauksaimniekam vai mežsaimniekam!
Kazkopības saimniecībā „Bērzi” 9. septembrī notika seminārs par vaislas kazu izaudzēšanu, izmantojot dažādus ēdināšanas un turēšanas veidus. Semināru organizēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības kompetenču centrs Zālēdāju projekta ietvaros.
Svaigs gaiss ir viens no galvenajiem govju veselības priekšnoteikumiem. Slaucamās govis pašas saražo ļoti daudz siltuma, tāpēc viskomfortablāk tās jūtas no -5 līdz +5⁰C. Temperatūrai paaugstinoties, govīm ir jāsāk sevi dzesēt. Atkarībā no gaisa mitruma karstuma stress govīm sākas, temperatūrai paaugstinoties virs +20 līdz +23⁰C. Šādā temperatūrā liellopi ir izsmēluši sava organisma spējas pašatdzesēties, un dzīvniekiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.
Žurnāla februāra izdevumā ieskicējam tēmas, kas skar ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni. Šī tēma bija viena no vadošajām janvārī notikušajā starptautiskajā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādē Berlīnē “Zaļā nedēļa”. Tajā jaunais ES lauksaimniecības komisārs Kristofs Hansens solīja atjaunot nozares konkurētspēju globālajā tirgū. Kas vēl “Zaļajā nedēļā” tika runāts, redzēts, sajusts un nogaršots – lasiet februāra izdevumā.
Padomus gada pārskatu sagatavošanā skaidro LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja Linda Puriņa.
Pēdējo divu gadu laikā Konkurences padome (KP) ir saņēmusi mazāk nekā desmit iesniegumus no pārtikas vai lauksaimniecības preču piegādātājiem, kuros tiek lūgts iestādes skaidrojums par Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likuma (NTPAL) piemērošanu. Tāpat arī nav saņemts neviens ziņojums no piegādātājiem vai nozares asociācijām, kas liecinātu par pircēju negodīgu tirdzniecības praksi. Savukārt tirgotāji publiskā telpā norāda kā argumentu, ka pircēju un piegādātāju savstarpējo attiecību regulēšana nav aktuāls jautājums.
Mūsdienu moderno piensaimniecību izstrādātās tehnoloģijas paredz strauju dzīvnieku izaudzēšanu, ar mērķi iegūt pēc iespējas ražīgākas slaucamās govis.
Lai šos mērķus sasniegtu, pasaules labākajās piensaimniecībās plaši tiek izmantotas dažādas biotehnoloģijas, kas paredz precīzu dzīvnieku ēdināšanu, turēšanu un kopšanu, tādēļ dažādu grupu dzīvnieku audzēšana daļai piensaimnieku sagādā diezgan lielus izaicinājumus.
LLKC Ogres birojs sadarbībā ar BDR “Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociāciju” īsteno demonstrējumu “Dažādu līniju Latvijas siltasiņu šķirnes braucamā tipa ērzeļu pēcnācēju kvalitātes salīdzinājums selekcijas efektivitātes noteikšanai“. Tā mērķis ir salīdzināt un demonstrēt dažādu līniju Latvijas siltasiņu šķirnes braucamā tipa vaislas ērzeļu pēcnācēju kvalitāti ar mērķi uzlabot tipu, eksterjeru, piemērotību universālai izmantošanai.
2020. gadā 40% no visām ES lopkopības lauku saimniecībām bija kūtsmēslu krātuves.
Vislielākais saimniecību īpatsvars ar kūtsmēslu glabātavām bija Slovēnijā (gandrīz 100%), Latvijā (99%) un Igaunijā (92%). Turpretī zemākais skaits reģistrēts Kiprā (7%), Grieķijā (11%) un Itālijā (18%). Šī informācija nāk no 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanas datiem par kūtsmēslu uzglabāšanu, ko šī gada janvāra beigās publicēja ES statistikas birojs Eurostat.