Jūs atrodaties šeit

Pļaviņu novada zemnieki mācās

Tālākizglītība
LAP mācību projekts 2016-2018

Tā kā ir vēls rudens un lauku darbi apdarīti, tad arī zemniekiem ir laiks sēsties skolas solā. Tā darīja arī divdesmit Pļaviņu novada zemnieki. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotajās mācībās “Sabiedrības un dzīvnieku veselība” piedalījās gan Vietalvas, gan Aiviekstes, gan Klintaines pagasta lopkopji. Viņi trīs dienu mācībās atkārtoja un no jauna apguva dažādas ar piena lopkopību saistītas tēmas. Lekcijas lasīja un diskusijas rosināja lektore Līga Ničiporuka. Tā kā viņa veic pārraudzību daudzos novada ganāmpulkos, tad diskusijas raisījās brīvi un skāra zemniekiem tiešām nozīmīgas lietas.

Odzienas pamatskolas telpās zemnieki atsvaidzināja zināšanas par svaigpiena higiēnas prasībām, lopbarības sagatavošanas, uzglabāšanas un izēdināšanas organizāciju saimniecībā, biodrošības pasākumiem dzīvnieku novietnēs un vēl daudz dažādām interesantām tēmām.

Trešajā apmācību dienā zemnieku saimniecībā “Juči” notika praktiskās nodarbības. Tur mūs ārkārtīgi laipni un sirsnīgi uzņēma saimnieka Staņislava Butāna ģimene. Varējām pavērtēt govju barojumu, barības kvalitāti, iepazīties ar saimniecības darba organizāciju, kā arī daudzas citas ar piena lopkopību saistītas lietas.

Vēlamies teikt lielu paldies lektorei Līgai Ničiporukai par interesantajām nodarbībām, saimniekam Staņislavam Butānam par sirsnīgo uzņemšanu un atļauju ielūkoties savas saimniecības ikdienā, pavārītēm Gintai un Ligitai par ļoti garšīgajām pusdienām, kā arī Odzienas skolas saimniekam Normundam Kupčam par siltajām telpām.

Mācībām beidzoties, visi dalībnieki saņēma Apliecinājumu par 24 stundu programmas apguvi. Lielākais ieguvums bija atsvaidzinātās un jauniegūtās zināšanas, kā arī zemnieku savstarpējās sarunas un pieredzes apmaiņa. Kursanti pēc mācību noslēguma jautāja: “Kad būs nākošie kursi?”. Manuprāt, tas ir labākais novērtējums šim pasākumam.

Inese Eiduka,

Pļaviņu novada lauku attīstība konsultante un kursu dalībniece 

 

Mācības tiek nodrošinātas Lauku attīstības programmas (LAP) investīciju pasākuma 2014.-2020.gadam “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros.

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Foto Galerija: 

Pievienot komentāru