Jūs atrodaties šeit

OrganicClimateNET

Bioloģiskās lauksaimniecības organizāciju izmēģinājumu un demonstrēju tīkls, kas veicina lauksaimniecisko darbību klimata pārmaiņu jomā un tās papildu ieguvumus oglekļa ziņā neitrālai un pret klimata pārmaiņām noturīgai Eiropai.

Programma: Horizon Europe

Projekts: Bioloģiskās lauksaimniecības organizāciju izmēģinājumu un demonstrēju tīkls, kas veicina lauksaimniecisko darbību klimata pārmaiņu jomā un tās papildu ieguvumus oglekļa ziņā neitrālai un pret klimata pārmaiņām noturīgai Eiropai/ A pilot network of organic farming actors contributing to the uptake of climate farming and its co-benefits for a carbon neutral and climate resilient Europe

Projekta akronīms: OrganicClimateNet (OCN)

Projekta īstenošanas laiks:01.02.2024.-31.01.2028.

Vadošais partneris: FIBL EUROPE - FORSCHUNGSINSTITUTFUR BIOLOGISCHEN LANDBAU IN EUROPA/Beļģija

Projekta partneri:

16 partneru organizāciju konsorcijs no 12 ES valstīm + Šveice.

Sīkāk šeit: https://cordis.europa.eu/project/id/101136880v

Projekta mērķis:

Ar OrganicClimateNET iniciatīvu Eiropas Savienība (ES) veic nozīmīgus pasākumus, lai palielinātu bioloģisko saimniecību kapacitāti siltumnīcefekta gāzu emisiju mazināšanā un pielāgošanās klimata pārmaiņām. Tas ir daļa no ES rīcības plāna bioloģiskajā lauksaimniecībā, atbilst plašākiem Eiropas Zaļā kursa mērķiem. Tādējādi ES atzīst bioloģiskās lauksaimniecības nozīmi klimata mērķu sasniegšanā, kā arī papildu ieguvumus bioloģiskajai daudzveidībai, ūdenim, augsnei un gaisam, ko rada šī lauksaimniecības sistēma.

Izmēģinājuma tīkla galvenais mērķis ir izveidot sākumpunktu oglekļa lauksaimniecības prakses turpmākai ieviešanai bioloģiskajā un citās lauksaimniecības nozarēs visā Eiropā. Šīs iniciatīvas pamatā ir uzsvars uz mācīšanos vienam no otra un zināšanu apmaiņu starp saimniecībām un starp valstīm. Apmācītu konsultantu vadībā 250 saimniecības varēs veikt oglekļa izvērtējumu, izstrādāt individuālas oglekļa lauksaimniecības stratēģijas un izpētīt, kā tās var gūt materiālu labumu no sava darba. Uzsvars tiek likts uz starpvalstu mācīšanos, jo īpaši no valstīm ar labi izveidotām bioloģiskajām nozarēm un valstīm, kurās bioloģiskā lauksaimniecība ir mazāk attīstīta, kas veicinās apmaiņu. Projekta laikā iegūtās zināšanas un dati kalpos kā paraugs plašākai bioloģiskajai nozarei un sniegs labāku izpratni par oglekļa lauksaimniecības uzņēmējdarbības modeļiem.

Projektā plānotās aktivitātes un rezultāti:

  • Tīkls ap 250 saimniecībām (Latvijā – 20..30), kas izveidotas uz ilgu laiku.
  • Izstrādāti individuāli saimniecību oglekļa emisiju novērtējumi un individuālas klimata stratēģijas.
  • Pielāgoti, uzlaboti un iztulkoti 120+ info materiāli par klimatu un oglekli.
  • Lēmumu pieņemšanas atbalsta rīku kopums, kas ir brīvi pieejams, izmantojot bioloģisko saimniecību zināšanu platformu
  • Oglekļa piesaistes biznesa modeļi bioloģiskajā lauksaimniecībā.
  • ES bioloģiskās nozares emisiju samazināšanas un oglekļa piesaistes potenciāla kvantitatīvais novērtējums.
  • Visu procesā iesaistīto pušu iesaiste.

OrganicClimateNET būs viens no galvenajiem ES projektiem, kas palīdzēs sasniegt ES mērķi līdz 2050. gadam kļūt klimatneitrālai.

Projekta kopējais finansējums: 4 999 942,94 eiro.

LLKC finansējums: 254 937,50 EUR

Papildinformācija:

Projekta mājas lapa: https://organicclimatenet.eu/

Instagram – @organicclimatenet; YouTube – @OrganicClimateNET; LinkedIn – @OrganicClimateNET; X – @OrgClimateNET
 

Plašākai informācijai par projektu sazinieties ar LLKC Lopkopības nodaļas vadītāju Silviju Dreijeri (silvija.dreijere@llkc.lv) vai LLKC Projektu un attīstības daļas ES fondu projektu vadītāju Renāru Stūrmani (renars.sturmanis@llkc.lv)

“This project has received funding from the European Union’s Horizon Europe Research and Innovation programme under Grant Agreement No 101136880”.