Jūs atrodaties šeit

Paaugstinātas valsts nodevu likmes par mežsaimnieciskām un medību darbībām

Mežsaimniecība

Pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 11. februāra noteikumos Nr. 82 "Noteikumi par valsts nodevu par mežsaimnieciskām un medību darbībām", kas paredz būtiski mainīt maksājuma apmēru par koku ciršanas apliecinājumu izsniegšanu, arī par Valsts meža dienesta sanitārā atzinuma un mežaudzes atbilstību neproduktīvai mežaudzei saņemšanu, kā arī par mednieka sezonas kartes un medību atļauju izsniegšanu un citiem ar mednieku administrēšanu saistītiem maksājumiem. 

Maksājums par ciršanas apliecinājuma saņemšanu koku ciršanu kailcirtē platībā līdz 0,5 ha turpmāk būs 30,00 euro, taču kailcirtes platībai pārsniedzot 1 ha, maksājums sastādīs 70,00 euro. Salīdzinoši mazāks maksājums par ciršanas apliecinājuma saņemšanu būs krājas kopšanas cirtē un galvenajā izlases cirtē, nepārsniedzot 30,00 euro. Savukārt sanitārajā cirtē un rekonstruktīvajā cirtē maksājums par ciršanas apliecinājumu sastādīs 5,00 euro. Par mednieku sezonas kartes saņemšanu sākot no nākamās medību sezonas jāmaksā būs 30,00 euro, taču šeit tiek piemēroti arī atvieglojumi noteiktām personu grupām.

Līdzšinējais maksājums par apliecinājuma saņemšanu koku ciršanai ir noteikts 4,27 eiro apmērā un par mednieka sezonas kartes saņemšanu 14,23 euro apmērā.  

Noteikumu grozījumi stājas spēkā ar 2023. gada 1. janvāri, tamdēļ šī gada decembrī par apliecinājuma saņemšanu koku ciršanai vēl tiek piemērota līdzšinējā likme 4,27 euro apmērā.

Plašāka informācija par noteikumu grozījumiem - https://www.vestnesis.lv/op/2022/233.9

 

MKPC