Jūs atrodaties šeit

Jauni e-semināri par meža reproduktīvo materiālu, meža inventarizāciju un Āfrikas cūku mēri

Mežsaimniecība

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs ir papildinājis e-semināru sadaļu ar jauniem informatīvajiem semināriem.

Meža reproduktīvais materiāls un stādīšana
Pavasara sezonai aktuāls seminārs. Vispiemērotākais laiks koku stādīšanai ir pavasaris, jo augsne ir pietiekami mitra, tā ātri sasilst, tāpēc veidojas labvēlīgi apstākļi sakņu augšanai un barības vielu uzņemšanai. Seminārā sniegta informācija par meža reproduktīvā materiāla ieguvi, dažādiem stādu veidiem, stādījumu aizsardzību, normatīvo aktu prasībām u.c.

Meža inventarizācija
Kvalitatīva meža inventarizācija ir pamats meža efektīvai un pareizai apsaimniekošanai. Inventarizācijā valsts iegūst datus par meža īpašumu un iekļauj to vienotā datu bāzē – Mežu valsts reģistrā. Derīga meža inventarizācija ir viens no priekšnoteikumiem, lai veiktu koku ciršanu mežā, veiktu atmežošanu, pretendētu uz valsts un Eiropas Savienības finansējumu vai līdzfinansējumu meža nozares atbalsta pasākumu realizācijā. Likumā noteikts, ka meža īpašniekam ir pienākums vismaz reizi divdesmit gados atjaunot meža inventarizācijas jeb taksācijas plānu. Atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem, kas var rasties saistībā ar šo procesu iespējams sameklēt šajā e-seminārā.

Āfrikas cūku mēris
Jau vairākus gadus Latvijā un citās Eiropas valstīs turpinās Āfrikas cūku mēra izplatība, ejot bojā daudzām mājas un meža cūkām. Āfrikas cūku mēris konstatēts gandrīz visā Latvijas teritorijā. Šajā seminārā atrodama svarīgākā un aktuālākā informācija par tā izplatību un ierobežošanas iespējām.

 

E-seminārus sagatavojusi MKPC Ludzas nodaļas mežsaimniecības konsultante Diāna Agafonova