Jūs atrodaties šeit

MKPC darbinieces atmiņas par barikāžu laikā piedzīvoto

Mežsaimniecība

Šogad aprit 30 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm. Arī vairāki Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) darbinieki bija daļa no šī, Latvijai tik nozīmīgā, vēstures posma un ar savu klātbūtni atbalstīja atjaunotās Latvijas neatkarības saglabāšanu.
Ar savu stāstu, par piedzīvoto pie Ministru Padomes ēkas, dalās MKPC Limbažu nodaļas mežsaimniecības konsultante Velga Senkovska:

“Toreiz, pirms 30 gadiem, dzirdot pa radio, kas noticis Lietuvā, kā arī uzaicinājumu aizstāvēt Rīgu, radīja pārliecību, ka noteikti jābrauc. Braucot no Limbažiem uz Rīgu, neapzinājāmies, kas mūs sagaida, bet tās cilvēku masas pie Ministru Padomes ēkas deva vēl lielāku pārliecību tam, ka mums šeit ir jābūt. Smagā lauksaimniecības tehnika un lielie betona bluķi bija kā mūris pret uzbrucējiem. Ik pa laikam skaļruņos tika dotas norādes un paziņojumi par notiekošo. Tā atsaucība no Rīgā dzīvojošo puses, kas mums naktī nesa svaigi ceptas pankūkas ar ievārījumu un karsto tēju, vēl vairāk deva spēku tur atrasties, nezinot, kas varētu notikt. Protams, diemžēl bija arī negatīvi momenti. Tajās četrās diennaktīs sastaptie cilvēki no dažādām Latvijas pusēm lika atcerēties vēsturi un nepieļaut, lai kas tamlīdzīgs atkārtotos.

Sestdiena, atvadīšanās no Mūrnieka, kad tika ieslēgtas sirēnas, un ielās apstājās visi transporta līdzekļi - daudziem acīs bija redzamas asaras.

Dienā, kad omonieši ieņēma Iekšlietu ministriju, izdzirdot brīdinājumus, lai nedodas tajā virzienā, bija jau lielāks satraukums un neziņa, kas varētu mūs apdraudēt? Kad pienāca informācija par pirmajiem ievainotajiem, sajūtas bija ne visai patīkamas, un pastiprināti tika vērsta uzmanība, vai kādas melnās beretes nedodas uz Ministru Padomes pusi.

Piedzīvots daudz... un atceroties šermuļi izskrien caur kauliem. Tās ir neizdzēšamas vēstures atmiņas un pateicība par brīvu Latviju.”

Izsakām pateicību Velgai un pārējiem barikāžu dalībniekiem par drosmi, uzdrīkstēšanos un skaidru valstsgribu pirms 30 gadiem.

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs

 

Foto: Velga Senkovska saņem Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.