Jūs atrodaties šeit

MKPC izveidojis ekspozīciju par atjaunojamās enerģijas ieguvi un meža lomu tajā

Mežsaimniecība

Meža nozares izstādes Iepazīsties – koks! ietvaros Mežaparka estrādes iekštelpās LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) izstādījis ekspozīciju Atjaunojamās enerģijas ieguve – meža loma tajā. Ekspozīcija tapusi ES struktūrfondu trešā mērķa Eiropas teritoriālā sadarbība centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas īstenotā projekta Koksnes enerģijas un ekoloģiski tīras tehnoloģijas ietvaros.

Izstādes ekspozīcijas Atjaunojamās enerģijas ieguve – meža loma tajā mērķis ir informēt sabiedrību par atjaunojamās enerģijas iegūšanas un izmantošanas iespējām, lielāko uzmanību pievēršot meža biomasas enerģijas iegūšanai un izmantošanai. Tas izdevies, uzskatāmi parādot meža biomasas enerģijas iespējas meža apsaimniekošanā un attēlojot pilnu bioenerģijas ieguves ciklu: mežu, pārstrādi, transportēšanu un enerģijas ražošanu, kā arī potenciālos ieguvumus sabiedrībai un šīs jomas perspektīvas nākotnē.

Izstādes ekspozīcijas atklāšana notika Zemkopības ministrijas organizētā pasākuma Orientējies meža nozarē laikos š. g. 21. septembrī. Ekspozīcija Mežaparkā būs apskatāma līdz oktobra beigām, pēc tam to paredzēts izvietot Vidzemes lielākajās pašvaldībās un citās ieinteresētajās institūcijās.    

Izstādes darba laiks sestdienās no plkst. 11.00 līdz 18.00 Mežaparka estrādes iekštelpās (ieeja pa 1. vārtiem). Meža nozares izstādes Iepazīsties – koks! ekspozīcijas apskate zinošu gidu pavadībā ir bez maksas. Citās dienās iepriekš jāpiesakās pa e-pastu: koksirlabs@koksirlabs.lv. Izstādē var iepazīties ar mežsaimniecības procesu, no koku stādīšanas līdz koksnes pārstrādei un izmantošanai sadzīvē.

Vairāk informācija mājaslapā www.koksirlabs.lv.

PielikumsIzmērs
20121025-147-mpkc-1000x2400.pdf2.22 MB

Pievienot komentāru